top
logo

Nasza matematyka

Być jak Ignacy

Echo "zerówki"

Sponsorem strojów sportowych
dla szkolnego UKS


Witamy na stronie Publicznej Szkoły Podstawowej w Brzeźnicy.


KONKURSY:

VII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY
"Święty Jan Paweł II - Znak Duchowej Wolności"

VII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY

III Międzyszkolny Konkurs Astronomiczny


"Twoje dane - twoja sprawa" PDF Drukuj Email
Wpisany przez R.I.   
czwartek, 12 listopada 2015 00:00

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Brzeźnicy przystąpił do  VI edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego GIODO, który w roku 2015/2016 przebiega pod hasłem "Twoje dane - twoja sprawa. Skuteczna ochrona danych osobowych. Inicjatywa edukacyjna skierowana do uczniów i nauczycieli". Program jest przedsięwzięciem realizowanym pod patronatem honorowym Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka od roku 2009 przez Biuro Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych. Jego celem jest podnoszenie wiedzy dotyczącej ochrony danych osobowych i prawa do prywatności - zarówno wśród nauczycieli, jak i uczniów. Program "Twoje dane - twoja sprawa..." kierowany jest do tych, którzy uważają, że odpowiednia wiedza i kształtowanie nawyków w obszarze ochrony prywatności i danych osobowych umożliwi dzieciom i młodzieży sprawne, odpowiedzialne i bezpieczne funkcjonowanie we współczesnym świecie.

  • Klasa 4a SP przygotowuje plakaty, które będą stanowić dekorację w czasie happeningu "Chrońmy nasze dane osobowe" • Klasy I - III SP pracują nad Kodeksem  Zachowań chroniących prywatność w sieci


Opracowanie przez uczniów Kodeksu Zachowań chroniących prywatność w sieci. Konkurs na najciekawiej zaprezentowany kodeks na gazetkach klasowych.
 • Wyniki szkolnego konkursu literackiego "Rymowanka, wiersz lub opowiadanie na temat ochrony danych osobowych".

  SZKOŁA PODSTAWOWA
  Kategoria  WIERSZE:
  I miejsce: Julia Kucharska     klasa IVa
  II miejsce: Bartłomiej Nowak    klasa Va
  III miejsce: Zuzanna Wójcik    klasa IVb
  Wyróżnienia: Malwina Strzałka  klasa IVb, Julian Gaweł  klasa IVb,  Michał Mosior  klasa Va,  Sebastian Sanecki  klasa Va, Aleksandra Lesiak  klasa VI.

  Kategoria OPOWIADANIA:
  I miejsce: Elwira Żurek    klasa VI
  II miejsce: Natalia Gwóźdź    klasa VI
  III miejsce: Kornel Klabacha    klasa VI

  GIMNAZJUM

  I miejsce: Gabriela Ferenc    klasa I
  II miejsce: Aleksandra Tyksińska    klasa I
  III miejsce: Monika Kuczkowska i Wiktoria Boś    klasa II

  Wyróżnienia: Nikola Niemiec, Jarosław Tokarz, Katarzyna Wójcik, Magdalena Żak, Kinga Ciesielska, Zuzanna Kania, Bartłomiej Maź, Karol Cwanek, Piotr Kuczkowski, Angelika Jezuit,  Karolina Parys, Dominika Kusibab, Filip Bieszczad, Szymon Sulisz, Julita Wieczorek, Weronika Fortkowska, Maciej Drewniak, Konrad Wojtaszek, Joanna Dziedzic, Joanna Jasińska, Michał Małysiak, Dawid Gwóźdź - wszyscy z klasy II. • 9 lutego 2016r. w naszej szkole odbył się happening "Chrońmy nasze dane osobowe". Uczniowie w ciekawy i oryginalny sposób dzielili się wiedzą dotyczącą konieczności ochrony danych osobowych, którą zdobyli na lekcjach wychowawczych, informatyki i innych. Każda z klas miała przydzielone zadanie, poprzez które zaprezentowała zdobytą wiedzę. Przygotowano plakaty dotyczące ochrony danych osobowych - klasa 4b SP. Klasa szósta ułożyła krzyżówkę w języku angielskim dla kolegów z gimnazjum. Rozwiązaniem krzyżówki było hasło "Protect your personal data". Klasa 4a zaśpiewała ułożoną przez siebie piosenkę "Netomądrala", która od tej pory stała się tekstem przewodnim programu "Twoje dane - Twoja sprawa". Pozostałe klasy przygotowały scenki "Nie publikuj zdjęć swoich i cudzych, bo...", "Nigdy nie wiadomo kto jest po drugiej stronie...", "Nie udostępniaj swoich danych, bo...". Klasa druga zaprezentowała komiks  "Dbaj o fejsa". Komiks stworzyli uczniowie tej klasy - Karolina Parys i Karol Cwanek. Klasa pierwsza gimnazjum skierowała do wszystkich pytanie: "Jak chronić tożsamość w sieci?". Przedstawiono  listę zagrożeń czekających w sieci - np. skimming, phishing, grooming, frapping. Uczniowie klasy 3a zaprezentowali swoje zdolności aktorskie i reżyserskie - nakręcili film, który bardzo obrazowo przedstawiał jak łatwo można ulec wspomnianym wcześniej zagrożeniom. Wspólnie opracowano kodeks "Zasady zachowania w internecie". Omówiano zasady zabezpieczania komputera programami antywirusowymi i hasłami.
  Na koniec zostały zaprezentowane zwycięskie wiersze w ramach szkolnego konkursu literackiego: "Rymowanka, wiersz lub opowiadanie na temat  ochrony danych osobowych". Autorzy wierszy odczytali swoje prace konkursowe. Wszystkie rymowanki były ciekawe i pouczające.

 Komiks "Dbaj o fejsa"

autorzy: Karolina Parys, Karol Cwanek

 

  

 • W ramach Programu "Twoje dane - Twoja sprawa" organizowanego przez Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych wszyscy nauczyciele klas I-III przeprowadzili cykl pogadanek dotyczących ochrony danych osobowych. Symbolem tego programu jest ptak Dodo. Uczniowie dowiedzieli się czym są dane osobowe, do czego są nam potrzebne i dlaczego nie należy podawać ich innym osobom. Towarzyszyło temu odgrywanie wielu scenek dramowych. Uczniowie próbowali sami wypisać znane przez nich dane osobowe takie jak adres zamieszkania czy numer telefonu. Każda klasa również kolorowała podobiznę wspomnianego już ptaka Dodo. 18 marca nauczyciele klas I-III wraz z uczniami podsumowali zdobyte informacje podczas wspólnie zaplanowanych zajęć. W tym dniu czekało na uczniów kilka ciekawych i nie całkiem łatwych zadań. Zajęcia rozpoczęliśmy krótkim skeczem pod tytułem "Nowe przygody Czerwonego Kapturka" przygotowanego przez uczniów klasy IVb wraz z p. Karoliną Wyziną. Scena przedstawiała Kapturka i jego Babcię ulokowane w nowoczesnym świecie, czatujące na Internecie, używające telefonów komórkowych i internetowych kont bankowych. Jednak były przy tym nierozważne i padły ofiarami złego wilka - Hakera. Historia zakończyła się pomyślnie, jednak dzieci miały okazję zobaczyć, co może się stać gdy zdradzimy swoje dane osobowe niewłaściwym osobom, a zwłaszcza przez Internet. Następnie, przedstawiciele każdej z klas ruszyli do konkurencji zwanej Podchody przygotowanej przez p. Aleksandrę Bakotę i p. Bożenę Skibę. Celem zabawy było znalezienie ukrytego na terenie budynku szkoły ptaka Dodo, używając do tego przygotowanych w różnych miejscach wskazówek, ale też wykonując przy tym powierzone zadania. Pierwsza na metę dotarła klasa IIb, która dotarła na metę ze wszystkimi potrzebnymi rekwizytami. Po powrocie zwycięzców nagrodziliśmy brawami, a później przystąpiliśmy do kolejnego zadania - Krzyżówki - przygotowanej przez p. Małgorzatę Siwulę. Uczniowie każdej klasy podchodzili i losowali numer pytania, a następnie starali się na nie poprawnie odpowiedzieć. Wszystko wpisywane było na diagram, do momentu otrzymania całego hasła, czyli CHRONIMY DANE OSOBOWE. Nad przebiegiem rozgrywek czuwali wszyscy nauczyciele klas I-III, a pięknie przygotowaną dekorację zawdzięczamy p. Mirosławie Jurik. Po tym dniu, każdy uczeń zapytany czym są dane osobowe, wie, że są to informacje, których nie należy udzielać nieznajomym, w myśl hasła: "Moje dane, to moja sprawa"

  

Lekcja języka angielskiego: "Imperatives" in the Internet


 

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

?Są takie miejsca na świecie, gdzie złoto ma kolor niebieski?

3 B

 

Solenizanci

Wczoraj : Juliusza Lukasza
Dzisiaj : Pelagii Piotra
Jutro : Ireny Jana

EFS

Pracownie komputerowe w szkole współfinansowane przez

Polecamy

MEN

KO

OKE

Gmina Dębica

Scholaris

Interklasa

PCEN

sieciaki

ARISS

Szkoła uczestniczy w międzynarodowym projekcie edukacyjnym ARISS

Szkoła humanitarna

 

 


 


bottom

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Free Joomla Templates, web hosting. Valid XHTML and CSS.

Redaktor strony: Renata Iwasieczko
Administrator techniczny: Hubert Hajduk
All rights reserved

stat4u