Pasowanie na przedszkolaka PDF Drukuj Email
Wpisany przez R.I.
środa, 20 grudnia 2017 07:28

Dzień 13 grudnia 2017r., był to szczególny dzień dla dzieci z grupy "Wesołe Skrzaty", które po raz pierwszy we wrześniu rozpoczęły  swoją przygodę z przedszkolem. W tym dniu odbyło się "Pasowanie na Przedszkolaka".  Dla najmłodszych było to ogromne przeżycie, ale trzymały się bardzo dzielnie. Uroczystość rozpoczęła się powitaniem wszystkich przybyłych gości przez panią Dyrektor Stanisławę Piłat. Uroczystość uświetnili goście: Wójt Gminy Dębica Stanisław Rokosz, ksiądz proboszcz Mariusz Maziarka  oraz kochani  rodzice przedszkolaków. W powitaniu przedszkolaków czynnie uczestniczyli   starsi koledzy i koleżanki grupa "zerowej".  Starsze dzieci zatańczyły, zaśpiewały oraz powiedziały wierszyk dla młodszych co spotkało się z brawami i uśmiechem na twarzach maluchów.  Po części artystycznej starszej grupy nadszedł czas na maluszki, które  przepięknie zaprezentowały wiersze, śpiew i taniec  otrzymując od starszaków, rodziców i zaproszonych gości gromkie brawa. Każde z dzieci starało się wypaść jak najlepiej i zdać ten swoisty egzamin na przedszkolaka. Dały tym samym dowód, jak dużo już potrafią.  Przed pasowaniem wszystkie maluch z grupy "Wesołe Skrzaty" złożyły uroczystą przysięgę powtarzając głośno słowo "Przyrzekamy".
Samego aktu pasowania dzieci na przedszkolaków dokonali Pani dyrektor Stanisława Piłat i Pan  Wójt Stanisław Rokosz, za pomocą "czarodziejskiej kredki" oraz przejście przez magiczny łuk, który miał spowodować, że maluch radośnie na przedszkolnego zucha wyrośnie. Na znak przyjęcia dziecka do grona przedszkola, każdy z milusińskich otrzymał medal, dyplom i upominek od Pana Wójta Stanisława Rokosza. W końcowej części spotkania Wójt wypowiedział wiele serdecznych słów  oraz życzeń świątecznych do dzieci i rodziców. Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci jak i  rodziców.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom za liczny udział w uroczystości Pasowania na przedszkolaka i wspólną zabawę.