To była wielka matematyczna uczta! PDF Drukuj Email
Wpisany przez I.Nowak
piątek, 16 marca 2018 08:08

MATEMATYKA OD KUCHNI - pod takim hasłem uczniowie Szkoły Podstawowej w Brzeźnicy świętowali Ogólnopolski Dzień (3 dni) Matematyki.

To była prawdziwa uczta dla wszystkich. Tych, którzy lubią matematykę i tych, którzy za nią nie przepadają. Trzy dni intelektualnego wysiłku, dobrej zabawy i przyjemności zdobywania wiedzy. W tych dniach dominowała: integracja, współpraca i zdrowa rywalizacja. Podczas tych dni w szkole w Brzeźnicy królowały: gry dydaktyczne, turnieje, tangramy, układanki, rebusy, domina, konkursy i inne matematyczne atrakcje. Nie było podziału. Obok gimnazjalisty, siadał uczeń z "podstawówki" i świetnie współpracowali. W interaktywnym turnieju walczyli o zwycięstwo uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum. Przeważały zadania o tematyce kuchennej. W konkursie na Mistrza Tabliczki Mnożenia wzięło udział aż 56 uczniów z różnych klas i poziomów. Liczyła się wiedza i czas. Najwięcej jednak emocji wzbudziły gry matematyczne o przeróżnej tematyce.

Tytuł Mistrzów Tabliczki Mnożenia otrzymali:

Dawid Wadas - klasa 3 gimnazjum

Sebastian Sanecki - klasa 7 a

Radosław Bieniek - klasa 2 gimnazjum

W Interaktywnym Turnieju Matematycznym zwyciężyły DRUŻYNY:

1 miejsce - klasa 3 gimnazjum: Gabriela Panek, Magdalena Krupa, Daria Kozak

2 miejsce - klasa 2 gimnazjum: Radosław Bieniek, Grzegorz Wojtaszek, Elwira Żurek

oraz ex aequo klasa 7 a - Mosior Michał, Sanecki Sebastian, Julia Kucia

3 miejsce - klasa 7 b - Magdalena Ciołkosz, Kamil Szczygiełek, Dominik Stalec.

Tytuł Mistrza Gier otrzymali: Gabriela Panek, Sebastian Sanecki oraz Weronika Wicher.

Na zwycięzców czekały nagrody ufundowane przez panią Dyrektor oraz stół pełen smacznych owoców. Matematyczne atrakcje przygotowali nauczyciele matematyki ze Szkoły Podstawowej w Brzeźnicy - Irena Nowak i Grzegorz Ciebień.

Ogólnopolskie Dni Matematyki zostały objęte patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

Wczoraj : Marleny Seweryna
Dzisiaj : Rafala Marcina