Szkolne Rekolekcje Wielkopostne PDF Drukuj Email
Wpisany przez s.Agnieszka
niedziela, 18 marca 2018 19:22

Od 15 marca 2018 r. trwały szkolne rekolekcje w Publicznej Szkole Podstawowej w Brzeźnicy. Nauki rekolekcyjne głosił ks. dr Tadeusz Michalik - wizytator katechetyczny diecezji tarnowskiej. W szkole prowadzono zajęcia w 3 grupach wiekowych: gr.- dzieci przedszkolnych, gr. - dzieci młodszych (od klasy pierwszej do piątej), gr. - młodzież tj. klasy szóste, siódme i gimnazjalne. Dzieciom i młodzieży towarzyszy Św. Stanisław Kostka i Duch św. Patroni obecnego roku duszpasterskiego. Stąd tytuł rekolekcji: "Owocowanie ze Św. Stanisławem Kostką", które w postaci gier i zabaw przygotowały oraz inicjowały siostry i kandydatki ze Zgromadzenia Służebniczek BDNP z Dębicy. W czwartek młodsze dzieci zapoznawały się z życiorysem świętego Patrona poprzez formy teatralne i filmowe oraz naukę piosenek, młodzież zaś miała spotkanie z policjantem. W piątek grupa dzieci klas 1-3 przygotowała galerię obrazów Św. Stanisława Kostki. Uczniowie klas 4-5 wraz z wychowawcami i wyznaczonymi nauczycielami wzięli udział w Turnieju Rycerskim pt. "Do wyższych rzeczy jestem stworzony". Był on praktycznym sprawdzianem zdobytych wiadomości, a przede wszystkim prezentacją talentów uczniów, którzy wraz z rodzicami i nauczycielami włożyli wiele wysiłku w jego przygotowanie. Młodzież zaś uczestniczyła w grze terenowej. Przygotował ją i przeprowadził wraz z wychowawcami, ks. Piotr Świerczek. Gra miała na celu szukanie i odnalezienie w terenie (a także w życiu) ukrytych owoców Ducha Św. Zaangażowanie i współpraca klas z nauczycielami była przykładem pięknej integracji  pokoleń wokół wspólnych chrześcijańskich wartości. Szkolne Owocowanie ze Św. Stanisławem stało się w tym roku jednoczeniem środowisk wokół wspólnego dobra. Za co ludziom i Bogu niech będą dzięki.

Wczoraj : Anity Elizy
Dzisiaj : Ilony Klary