Trzecie miejsce dla Elizy PDF Drukuj Email
Wpisany przez R.I.
czwartek, 22 marca 2018 18:45

Dnia 15 marca 2018 r. w Publicznym Gimnazjum im. Bł. Karoliny Kózkówny w Woli Radłowskiej odbył się Finał XV Ogólnopolskiego Konkursu Poetycko - Plastycznego "Błogosławiona Karolino, świeć nam przykładem".

Myślą przewodnią w tegorocznej edycji było hasło "Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym". Na konkurs łącznie z Polski i z zagranicy wpłynęło ponad tysiąc prac.
Celem konkursu było przybliżenie postaci bł. Karoliny jako wzoru do naśladowania w dzisiejszych czasach.Dla ułatwienia interpretacji tematu, organizatorzy podali zagadnienia, które były inspiracją dla uczestników. Można więc było pokazać bł. Karolinę jako uczennicę Ducha Świętego, a także dary i owoce Ducha Świętego.

W Konkursie uczennica naszej szkoły Eliza Żurek kl.VI w kategorii prace plastyczne zajęła trzecie miejsce.

Eliza Żurek

Wyróżnienia otrzymały: Oliwia Stochel, Wiktoria Strzałka kl. VI oraz Magdalena Krupa z kl. III gimnazjum. W kategorii prace literackie wyróżnienie zdobyła Eliza Żurek kl. VI Podczas gali w zespole szkół w Woli Radłowskiej nagrody i wyróżnienia wręczali ks. inf. Adam Kokoszka, który reprezentował biskupa tarnowskiego, który był patronem honorowym konkursu. Obecni byli także samorządowcy oraz przedstawiciele małopolskiego kuratorium oświaty.

Do konkursu poetyckiego uczniów przygotowała nauczycielka języka polskiego pani Halina Sobuś, do konkursu plastycznego nauczycielka plastyki pani Agnieszka Duda.

Laureatom Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!

Wczoraj : Anity Elizy
Dzisiaj : Ilony Klary