Spotkanie z Panem Leśniczym. PDF Drukuj Email
Wpisany przez M.Polańska
środa, 04 kwietnia 2018 07:57

Dnia 23.03.2018 r. nasze przedszkole odwiedził niezwykły gość: Pan Leśniczy. Gość opowiedział o swoich podstawowych obowiązkach  jakimi jest troska o las. Mówił również o  zwierzętach i ptakach zamieszkujących to miejsce, o ich zwyczajach i potrzebach.  Zaznaczył także, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim mieszkających. Podczas spotkania dzieci miały również okazję poznać życie wybranych zwierząt (sarny, dzika, lisa, łosia) zamieszkujących lasy naszej okolicy.  Szczególnym  zainteresowaniem cieszyły się eksponaty motyli w gablotach.
Na koniec wizyty przedszkolaki zadawały Panu Leśniczemu wiele zaskakujących pytań, na które z chęcią odpowiadał.  Za ciekawie przekazane informacje dotyczące natury oraz jej ochrony nasi podopieczni wręczyli Panu Leśniczemu podziękowania.  Serdecznie dziękujemy Panu leśniczemu za spotkanie, które było bardzo ciekawą lekcją przyrody i z niecierpliwością czekamy na kolejne.

Wczoraj : Anity Elizy
Dzisiaj : Ilony Klary