top
logo

Nasza matematyka

Być jak Ignacy

Echo "zerówki"

Sponsorem strojów sportowych
dla szkolnego UKS


feed-image Feed Entries

Witamy na stronie Publicznej Szkoły Podstawowej w Brzeźnicy.


KONKURSY:

VII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY
"Święty Jan Paweł II - Znak Duchowej Wolności"

VII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY

III Międzyszkolny Konkurs Astronomiczny


Liga lekkoatletyczna
Zakończenie V Edycji Gminnej Ligi Lekkoatletycznej Gminy Dębica PDF Drukuj Email
Wpisany przez R.I.   
czwartek, 22 czerwca 2017 06:22

W dniu 14 czerwca na Hali Sportowej Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Brzeźnicy odbyło się zakończenie V Edycji Gminnej Ligi Lekkoatletycznej, której organizatorami są Urząd Gminy Dębica, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji Gminy Dębica oraz Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Brzeźnicy.

Tym samym zakończyły się lekkoatletyczne zmagania zaplanowane na rok szkolny 2016/17. Podczas V Edycji uczniowie reprezentujący swoje szkoły rywalizowali w 17 konkurencjach lekkoatletycznych m.in. :biegi na 60m, 200m, 300m, 400m, 600m, 800m, skok w wzwyż,  rzut oszczepem, pchnięcie kulą, skok w dal oraz w rzucie piłeczką palantową, biegu po kopercie,  rzucie piłką lekarską oraz w sztafecie australijskiej, w których osobno rywalizowali uczniowie Szkół Podstawowych oraz Gimnazjów. W całym cyklu lekkoatletycznych zmagań  podczas sześciu rund wzięło udział ponad 500 zawodników z wszystkich 13 Zespołów Szkół z terenu Gminy Dębica. We wszystkich rozgrywanych konkurencjach nie brakowało wielu zaciętych i wyrównanych pojedynków, w których o końcowym sukcesie decydowały centymetry lub ułamki sekund. Podczas każdej rundy nieoceniony był głośny doping koleżanek i kolegów, którzy dodatkowo motywowali do jeszcze większego wysiłku. Sędziami wszystkich zmagań byli nauczyciele wf-u z ZS w Brzeźnicy: Agnieszka Duda, Jacek Kulik, Tomasz Mroczka oraz Jarosław Kulig.

Podczas uroczystego zakończenia sportowych zmagań nie mogło zabraknąć wielu znakomitych gości. W tym dniu młodych sportowców dekorowali : Wójt Gminy Dębica - Stanisław Rokosz, Przewodniczący Rady Gminy Dębica - Piotr Żybura, Dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Gminy Dębica - Krzysztof Lipczyński, Dyrektor Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica - Marcin Ciszek, Andrzej Jedynak - trener kadry narodowej w sumo oraz Józef Lipień - reprezentant Polski zapasów w stylu klasycznym, Mistrz Świata oraz srebrny medalista Igrzysk Olimpijskich w Moskwie.

Zanim nastąpiło wręczenie pamiątkowych nagród, dla wszystkich uczestników reprezentanci UKS Lubzina, na co dzień ćwiczący również w klubie Wisłoka Dębica pod przewodnictwem trenera Andrzeja Jedynaka przygotowali pokaz sumo, dodatkowo omówili kilka ciekawostek związanych z tą dyscypliną oraz zaprezentowali kilka efektownych technik używanych podczas walki.

Każdy uczeń oprócz walki o indywidualne nagrody walczył również o punkty dla swojej szkoły. W ogólnej klasyfikacji pierwszy raz Mistrzem Gminnej Ligi Lekkoatletycznej Gminy Dębica został Zespół Szkół im. Jana Pawła z Brzeźnicy, którego reprezentanci po czterech latach dominacji zdetronizowali zawodników z Zespołu Szkół z Pustkowa-Osiedla. Drugie miejsce zajęła reprezentacja Zespołu Szkół w Gumniskach, zaś trzecie miejsce przypadło Zespołowi Szkół w Podgrodziu.

Jak co roku Gminnej Lidze Lekkoatletycznej towarzyszy wspaniała przyjacielska atmosfera i rywalizacji w duchu fair play. Dzięki tej wspaniałej inicjatywie przez cały rok szkolny możemy podziwiać lekkoatletyczne zmagania uczniów z naszej gminy. Na koniec dla wszystkich uczestników został przygotowany słodki posiłek oraz pamiątkowe elektroniczne zegarki ledowe ufundowane przez p.Dyrektor ZS w Brzeźnicy Stanisławę Piłat.

Mamy nadzieję, ze przyszłoroczna VI Edycja przyniesie również wiele emocji i będzie stać na równie wysokim jak tegoroczna.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników. Życzymy tym samym kolejnych sukcesów oraz doskonalenia swoich umiejętności, by móc je w pełni zaprezentować za rok.

Serdecznie dziękujemy wszystkim nauczycielom i opiekunom, którzy przez cały rok przygotowywali swoich podopiecznych, w szczególności dbali o ich zdrowie.

 

Klasyfikacja końcowa V edycji Gminnej Ligi Lekkoatletycznej

Rok szkolny 2016/2017


miejsce

Szkoła

Liczba pkt

1

Brzeźnica

460,5

2

Gumniska

389

3

Podgrodzie

338

4

Stasiówka

318,5

5

Pustków

301,5

6

Zawada

252

Pustynia

252

8

Latoszyn

250,5

9

Paszczyna

213,5

10

Nagawczyna

208,5

11

Pustków-Osiedle

188

12

Stobierna

167

13

Głobikowa

72

 

fotogaleria

Więcej…
 
II runda V edycji Gminnej Ligi Lekkoatletycznej. PDF Drukuj Email
Wpisany przez R.I.   
czwartek, 20 października 2016 09:56

17 października w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Brzeźnicy odbyła się II runda V edycji Gminnej Ligi Lekkoatletycznej w której wzięło udział 44 uczniów z 11 szkół. Poniżej przedstawiamy klasyfikację szkół po II rundzie oraz krótką relację fotograficzną.

Wyniki

miejsce Szkoła awans/spadek Liczba pkt.
1. Brzeźnica bz 242,5
2. Podgrodzie bz 194
3. Gumniska bz 193
4. Pustków Osiedle bz 188
5. Stasiówka + 162,5
6. Pustków - 140
7. Pustynia + 132
8. Latoszyn bz 129
9. Zawada + 124
10. Paszczyna - 106
11. Nagawczyna - 93
12. Stobierna bz 75
13. Głobikowa bz 72

Więcej…
 
I runda V edycji Gminnej Ligi Lekkoatletycznej. PDF Drukuj Email
Wpisany przez R.I.   
piątek, 07 października 2016 11:01

29 września w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Brzeźnicy odbyła się I runda V edycji Gminnej Ligi Lekkoatletycznej. Poniżej przedstawiamy klasyfikację szkół po I rundzie oraz krótką relację fotograficzną.

Klasyfikacja szkół po I rundzie

miejsce

Szkoła

Liczba pkt

1

Brzeźnica

175,5

2

Podgrodzie

167

3

Pustków-Osiedle

143

4

Gumniska

124

5

Pustków

108

6

Stasiówka

107,5

7

Paszczyna

106

8

Latoszyn

97

9

Pustynia

96

10

Nagawczyna

93

11

Zawada

84

12

Stobierna

57

13

Głobikowa

41
Więcej…
 
Wielki Finał IV Edycji Gminnej Ligi Lekkoatletycznej Gminy Dębica PDF Drukuj Email
Wpisany przez R.I.   
wtorek, 21 czerwca 2016 11:27

W dniu 16 czerwca na boisku lekkoatletycznym w Brzeźnicy odbył się Wielki Finał IV Edycji Gminnej Ligi Lekkoatletycznej, której organizatorem są Urząd Gminy Dębica, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji Gminy Dębica oraz Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Brzeźnicy.

Tym samym zakończyły się lekkoatletyczne zmagania zaplanowane na rok szkolny 2015/16. Podczas IV Edycji uczniowie reprezentujący swoje szkoły rywalizowali w 17 konkurencjach lekkoatletycznych m.in.:biegi na 60m, 200m, 300m, 400m, 600m, 800m , skok w wzwyż,  rzut oszczepem, pchnięcie kulą, skok w dal oraz w rzucie piłeczką palantową, biegu po kopercie,  rzucie piłką lekarską oraz w sztafecie australijskiej, w których osobno rywalizowali uczniowie Szkół Podstawowych oraz Gimnazjów.

W całym cyklu lekkoatletycznych zmagań  podczas sześciu rund eliminacyjnych wzięło udział 562 zawodników z wszystkich 13 Zespołów Szkół z terenu Gminy Dębica. Do Wielkiego Finału zakwalifikowało się po 4 najlepszych zawodników i zawodniczek  z każdej konkurencji, łącznie w finale wystąpiło 136 najlepszych lekkoatletów naszej gminy.

Podczas rozgrywania kolejnych konkurencji jak przystało na finał nie brakowało wielu zaciętych i wyrównanych pojedynków, w których o końcowym sukcesie decydowały centymetry lub ułamki sekund. Nieoceniony był głośny doping reprezentantów swoich szkół, który dodatkowo motywował do większego wysiłku i generował dodatkowe siły u swoich kolegów i koleżanek.

Każdy uczeń oprócz walki o indywidualne nagrody walczył również o punkty dla swojej szkoły. W ogólnej klasyfikacji czwarty raz Mistrzem Gminnej Ligi Lekkoatletycznej Gminy Dębica został Zespół Szkół z Pustkowa-Osiedla, który nie przerwanie od powstania Ligi zdobywa tytuł mistrzowski. Kolejny raz drugie miejsce zdobyła reprezentacja Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Brzeźnicy, a trzecie miejsce przypadło zespołowi Szkół w Gumniskach. Nagrody dla wszystkich uczestników Gminnej Ligi Lekkoatletycznej wręczali Sekretarz Gminy Dębica ?Adrianna Miazga, Dyrektor Gminnego  Ośrodka Sportu i Rekreacji Gminy Dębica ? Krzysztof Lipczyński oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej ? Piotr Mączka.

Jak co roku Gminnej Lidze Lekkoatletycznej towarzyszy wspaniała przyjacielska atmosfera i rywalizacji w duchu fair play. Dzięki tej wspaniałej inicjatywie przez cały rok szkolny możemy podziwiać lekkoatletyczne zmagania sportowców z Zespołów Szkół z naszej gminy.

Mamy nadzieję, ze przyszłoroczna V Edycja przyniesie również wiele emocji i będzie stać na równie wysokim jak tegoroczna.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników. Życzymy tym samym kolejnych sukcesów sportowych  oraz doskonalenia swoich umiejętności, by móc je zaprezentować za rok. Dziękujemy również wszystkim nauczycielom i opiekunom, którzy przez cały rok przygotowywali swoich podopiecznych i dbali o ich zdrowie.

(tekst zapożyczony z http://gosir.gminadebica.pl/wielki-final-iv-edycji-gminnej-ligi-lekkoatletycznej-gminy-debica/)

 

fotorelacja

Więcej…
 
Wyniki I i II rundy IV Edycji Gminnej Ligi Lekkoatletycznej PDF Drukuj Email
Wpisany przez J.Kulig   
wtorek, 13 października 2015 07:52

W dniu 2 października br. na Boisku Lekkoatletycznym w Brzeźnicy odbyła się I i II Runda IV Edycji Gminnej Ligi Lekkoatletycznej, której organizatorami są Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji Gminy Dębica oraz Urząd Gminy Dębica. W obu rundach wzięło udział 12 Zespołów Szkół z terenu Gminy Dębica, które reprezentowało ponad 200 sportowców. Tego dnia rywalizacja toczyła się w 8 konkurencjach tj.: bieg na 60 m, skok w dal, pchnięcie kulą, rzut piłką lekarską, bieg na 200m i 300m, bieg po kopercie, skok w wzwyż. Jak zwykle podczas cyklu Gminnej Ligi Lekkoatletycznej zawody przebiegały w przyjaznej atmosferze, wzajemnym dopingu oraz w duchu rywalizacji fair-play.

Podczas, gdy sportowcy rywalizowali na boisku w Szkole w Brzeźnicy trwał konkurs na oficjalne logo Gminnej Ligi Lekkoatletycznej. Z wszystkich prac przedstawionych przez uczniów zostaną zaczerpnięte motywy, które zostaną przekazane grafikom, którzy utworzą oficjalne logo Gminnej Ligi Lekkoatletycznej.

Konkurs na logo Gminnej Ligi Lekkoatletyczne

1 miejsce Monika Curyło                                   /ZS Podgrodzie/

2 miejsce Karolina Parys, Dominika Kusibab   /ZS Brzeźnica/

3 miejsce Patrycja Gajda, Klaudia Jamróg /ZS Pustków-Osiedle/

 

Wyboru dokonała komisja konkursowa w składzie:

- Stanisława Piłat /dyrektor ZS w Brzeźnicy/

- Renata Iwasieczko /zast. dyrektora ZS w Brzeźnicy/

- Grzegorz Pietrzyk /n-l wf z Pustkowa oraz radny Gminy Dębica/

- Józef Marek /menager KS Chemik, radny Gminy Dębica/

- Lucyna Komplikowicz /n-l ZS w Zawadzie/

- Halina Sobuś oraz Alicja Ligęzka /n-le ZS w Brzeźnicy/


Klasyfikacja ogólna po I i II  Rundzie IV Edycji GLL

miejsce

Szkoła

Liczba pkt

1

Pustków-Os.

271

2

Brzeźnica

248

3

Gumniska

239

4

Podgrodzie

211

5

Pustynia

181

6

Paszczyna

166

7

Pustków

160

8

Stasiówka

157

9

Nagawczyna

137

10

Stobierna

134

11

Zawada

131

12

Latoszyn

102

13

Głobikowa

49

 

Klasyfikacje szczegółowe

Więcej…
 
Gminna Liga Lekkoatletyczna PDF Drukuj Email
Wpisany przez J.Kulig   
poniedziałek, 08 czerwca 2015 20:48

Dobiegły końca zaplanowane na rok szkolny 2014/15 rundy eliminacyjne 3 edycji Gminnej Ligi Lekkoatletycznej. W V rundach eliminacyjnych rozegrano 16 konkurencji lekkoatletycznych. Osobno rywalizowali uczniowie podstawówek oraz gimnazjów. W rozgrywanych przez cały rok zawodach w sumie wzięło udział blisko 650 uczniów z 12 szkół terenu Gminy Dębica. Tylko szkoła z Gumnisk nie wystartowała w żadnej z rund. Mistrzem trzeci raz z rzędu została szkoła z Pustkowa-Osiedla, a tuż za nimi na podium uplasowały się szkoły z Brzeźnicy oraz Zawady. Teraz nadszedł czas na wielki finał, który zaplanowany został na 19 czerwca br. Udział w nim wezmą po 4 najlepsze osoby z każdej rozegranej dotąd konkurencji. Organizatorem Gminnej Ligi Lekkoatletycznej jest Gmina Dębica, a współorganizatorami GOSiR w Pustkowie-Osiedlu oraz ZS im. Jana Pawła II w Brzeźnicy. Nad prawidłowym przebiegiem każdych zawodów czuwali nauczyciele wf-u  ZS w Brzeźnicy: Agnieszka Duda, Jacek Kulik, Tomasz Mroczka oraz gminny organizator zawodów Jarosław Kulig.

Więcej…
 
Klasyfikacja ogólna po III rundzie III edycji GLL PDF Drukuj Email
Wpisany przez J.Kulig   
czwartek, 30 kwietnia 2015 20:57

Klasyfikacja ogólna po III rundzie III edycji GLL

miejsce

Szkoła

Liczba pkt

1

Pustków-Os.

427   (+50pkt Bieg Niepodległości)

2

Brzeźnica

388    (+50pkt Bieg Niepodległości)

3

Zawada

306    (+50pkt Bieg Niepodległości)

4

Nagawczyna

287   (+50pkt Bieg Niepodległości)

5

Paszczyna

278    (+50pkt Bieg Niepodległości)
6

Podgrodzie

259,5   (+50pkt Bieg Niepodległości)

7

Gumniska

255,5

8

Stasiówka

254   (+50pkt Bieg Niepodległości)

9

Pustynia

242,5   (+50pkt Bieg Niepodległości)

10

Stobierna

240

11

Pustków

202,5   (+50pkt Bieg Niepodległości)

12

Latoszyn

68

13

Głobikowa

0

 

Więcej…
 
Relacja z I rundy Gminnej Ligi Lekkoatletycznej PDF Drukuj Email
Wpisany przez J.Kulig   
wtorek, 21 października 2014 21:29

15 października została rozegrana pierwsza runda III edycji Gminnej Ligi Lekkoatletycznej. Zawody odbyły się na bieżni lekkoatletyczne przy ZS w Brzeźnicy. Do rywalizacji przystąpiło 12 szkół z terenu Gminy Dębica. W zawodach wzięło udział blisko 100 dzieci, by prowadzić sportową walkę w takich konkurencjach jak: bieg na 60m, skok w dal, pchnięcie kulą 4kg oraz rzut piłką lekarską w tył 3kg. Najlepszą z spośród ekip okazała się szkoła z Pustkowa-Osiedla gromadząc do klasyfikacji końcowej 188pkt, tuż za nią uplasował się ZS z Brzeźnicy z 142pkt, a trzecie miejsce przypadło w udziale ZS w Stobiernej - 139pkt. Zmagania kolejnej rundy odbędą się 29 października. W tym dniu rozegrane zostaną następujące konkurencje: bieg na 200 i 300m, skok w wzwyż oraz bieg po kopercie. Wielki finał zaplanowany został na 10 czerwca 2015r. Wezmą w nim udział po 4 najlepsze osoby z każdej rozegranej konkurencji, wyłonione z spośród 5 rund eliminacyjnych . Współorganizatorami imprezy są: Wójt Gminy Dębica, GOSiR w Pustkowie-Osiedlu oraz ZS im. Jana Pawła II w Brzeźnicy.

 
« pierwszapoprzednia12następnaostatnia »

Strona 1 z 2

Solenizanci

Wczoraj : Juliusza Lukasza
Dzisiaj : Pelagii Piotra
Jutro : Ireny Jana

EFS

Pracownie komputerowe w szkole współfinansowane przez

Polecamy

MEN

KO

OKE

Gmina Dębica

Scholaris

Interklasa

PCEN

sieciaki

ARISS

Szkoła uczestniczy w międzynarodowym projekcie edukacyjnym ARISS

Szkoła humanitarna

 

 


 


bottom

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Free Joomla Templates, web hosting. Valid XHTML and CSS.

Redaktor strony: Renata Iwasieczko
Administrator techniczny: Hubert Hajduk
All rights reserved

stat4u