top
logo

Nasza matematyka

Być jak Ignacy

Echo "zerówki"

Sponsorem strojów sportowych
dla szkolnego UKS


feed-image Feed Entries

Witamy na stronie Publicznej Szkoły Podstawowej w Brzeźnicy.


KONKURSY:

VII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY
"Święty Jan Paweł II - Znak Duchowej Wolności"

VII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY

III Międzyszkolny Konkurs Astronomiczny


Psi Azylek
Wolontariat sercem malowany PDF Drukuj Email
Wpisany przez I.Nowak   
wtorek, 15 listopada 2016 10:37

Młodzież Zespołu Szkół w Brzeźnicy jest zaangażowana w pomaganie.  Są wszędzie tam, gdzie jest taka potrzeba. Krysia, Monika, Andżelika i Kinga pomagają starszym osobom.  Jest wiele do zrobienia. Zakupy, spacery z psem, sprzątanie i praca na działce. Taka wspaniała wymiana międzypokoleniowa.

 

 

 

Dziewczyny pomagają pani Marii, a ona odwdzięcza im się uśmiechem i pięknymi opowieściami z przeszłości.

Więcej…
 
Wywołać uśmiech na twarzy dziecka - bezcenne! PDF Drukuj Email
Wpisany przez I.Nowak   
czwartek, 20 października 2016 10:24

W październikową środę, w naszej szkole gościliśmy wyjątkową Osobę - Panią Ewę! Pani Ewa jest nauczycielką z zawodu, ale także dogoterapeutką. Jest osobą niepełnosprawną, ale pokazuje, że nie stanowi to dla niej żadnej przeszkody! Jest osobą uśmiechniętą i pogodną. Uczy i poprzez zabawę przekazuje innym wiedzę na "psie" tematy. Swoją pracą i zaangażowaniem przywraca często uśmiech na twarzy nie tylko dzieci, ale także dorosłych.

 

 

Pani Ewa przeprowadziła zajęcia w 3 grupach- gimnazjalnej i przedszkolnych. Perfekcyjnie dobrała scenariusz lekcji do grupy wiekowej. Pani Ewie towarzyszyły 2 psy rasy syberian husky: Szinuka i Raya.
Dzieci z przedszkola przygotowały piękną wystawę z rysunkami swoich Pupili.
Dziękujemy każdemu, kto wrzucił do kolorowych pudełek - DARY dla przytuliska! Dostarczymy je psiakom w Zawadzie i Bobrowej! Będzie radość.

 

Fotorelacja

Więcej…
 
Wakacyjny wolontariat młodzieży PDF Drukuj Email
Wpisany przez I.Nowak   
czwartek, 22 września 2016 07:41

Minione wakacje dla azylowej młodzieży z koła "Psi Azylek" to bardzo aktywny czas i pomaganie na rzecz bezdomnych i porzuconych psów.
A co się działo? Były częste odwiedziny w przytuliskach, e-pomaganie, poszukiwanie domów dla porzuconych psów i przede wszystkim spacery z czworonożnymi przyjacielami. Dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs na śmieszną zwierzoFotkę. Uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni upominkami z masy solnej. W przytulisku w Zawadzie odbyły się także warsztaty dla młodzieży zainteresowanej wolontariatem uczestniczącej w projekcie "Wolontarystyczny zawrót głowy".
Młodzi Wolontariusze zorganizowali również "Wakacyjną akcję Pusty Kojec" dla przytuliska w Zawadzie. Uczestniczyło w niej wielu mieszkańców z powiatu dębickiego. Towarzyszył nam wójt Gminy Dębica Pan Stanisław Rokosz, który podarował psiakom pyszne smakołyki. Młodzieżą opiekowali się dorośli Wolontariusze.

 
Akcja "Pusty Kojec" - podsumowanie PDF Drukuj Email
Wpisany przez I.Nowak   
wtorek, 12 kwietnia 2016 09:14

 

W sobotę 9 kwietnia wolontariusze "Psiego Azylku u Jakuba" zorganizowali kolejną akcję PUSTY KOJEC dla gminnego przytuliska w Zawadzie.
To już 12-sta i zarazem ostatnia z cyklicznych, comiesięcznych akcji. Mimo deszczowej pogody do przytuliska przyjechało blisko 50 osób, aby zabrać psy na spacer. Były niespodzianki: tor przeszkód dla psiaków i atrakcyjne medale dla uczestników, osłodzone ciasteczkami w kształcie psiej budy z serduszkami, które specjalnie na tę okazję upiekła dla Wolontariuszy Pani Urszula Maź. Ręcznie wykonane medale, podarowała uczestnikom akcji, Pani Bernadetta Mardeusz z dębickiego Klubu Biegacza "Maratończyk". Podczas akcji zebrano sporo karmy, która trafiła na rzecz psiaków. W wydarzeniu wziął również udział Pan Zdzisław Siwula - v-ce Wójt Gminy Dębica.
Wszystkim Sympatykom "Psiego Azylku" bardzo dziękujemy za obecność i wspieranie wolontariatu.

 
Wolontariusze koła "Psi Azylek u Jakuba" gościli w dębickim Ratuszu. PDF Drukuj Email
Wpisany przez I.Nowak   
poniedziałek, 21 marca 2016 09:15

18 marca 2016 odbyło się niezwykłe, międzypokoleniowe spotkanie młodych wolontariuszy koła "Psi Azylek u Jakuba" z członkami Dębickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Młodzież skorzystała z zaproszenia i chętnie opowiedziała, o tym jak spędza wolny czas pomagając ludziom i zwierzętom.

Oprócz prezentacji młodzież przygotowała także quiz z nagrodami świątecznymi oraz  wysłuchała barwnej opowieści seniora, Pana Kazimierza, na temat psich historii w starożytnym Rzymie.

 
Psi Azylek u Jakuba - nie mamy ferii od pomagania! PDF Drukuj Email
Wpisany przez I.Nowak   
poniedziałek, 22 lutego 2016 14:45

Ferie to bardzo dobry czas na odwiedziny w przytulisku, ale także na wspólne spotkania i zaplanowanie nowych działań. Wolontariat Psiego Azylku jest bardzo aktywny. Wiele dzieje się dobrego na rzecz zwierząt. Akcje promocyjne, zbiórki karmy, nowe budy, sesje fotograficzne z udziałem psiaków, film promujący działania Wolontariuszy.  Ale jak zawsze najlepsze są spacery - to jest to, co psy lubią najbardziej. Wolontariat Psiego Azylku trwa!
Poniżej fotki azylowych psiaków: Kory, Wtorka, Draba i Figi. Więcej informacji jest na fb Psi Azylek u Jakuba. Zapraszamy!.

 
« pierwszapoprzednia12345678następnaostatnia »

Strona 1 z 8

Solenizanci

Wczoraj : Juliusza Lukasza
Dzisiaj : Pelagii Piotra
Jutro : Ireny Jana

EFS

Pracownie komputerowe w szkole współfinansowane przez

Polecamy

MEN

KO

OKE

Gmina Dębica

Scholaris

Interklasa

PCEN

sieciaki

ARISS

Szkoła uczestniczy w międzynarodowym projekcie edukacyjnym ARISS

Szkoła humanitarna

 

 


 


bottom

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Free Joomla Templates, web hosting. Valid XHTML and CSS.

Redaktor strony: Renata Iwasieczko
Administrator techniczny: Hubert Hajduk
All rights reserved

stat4u