top
logo

Nasza matematyka

Być jak Ignacy

Echo "zerówki"

Sponsorem strojów sportowych
dla szkolnego UKS


feed-image Feed Entries

Witamy na stronie Publicznej Szkoły Podstawowej w Brzeźnicy.


KONKURSY:

VII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY
"Święty Jan Paweł II - Znak Duchowej Wolności"

VII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY

III Międzyszkolny Konkurs Astronomiczny


PCK
W marcu, jak w garncu PDF Drukuj Email
Wpisany przez R.I.   
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 07:23
 • 8 marca chłopcy ze SK PCK wręczyli kwiaty Pani Krystynie z okazji Dnia Kobiet. 13 marca Pani Krystyna świętowała imieniny. Z tej okazji wręczyliśmy Jej bukiet tulipanów oraz  złożyliśmy serdeczne życzenia.

 • Kontynuując akcję "Najważniejsze 4 złote minuty" szkolimy uczniów, jak udzielać pierwszej pomocy. Tym razem w praktykach uczestniczyli drugoklasiści.
 • W ramach akcji "Wiem, że zdrowo jem" w każdy czwartek uczniowie naszej szkoły mogą degustować wypieki z naturalnych składników.
 • Członkowie SK PCK uczestniczyli w zajęciach koła naukowego "Chcemy latać...", w ramach, którego prezentowali doświadczenia fizyczne.


 • Uczniowie klasy II gimnazjum w ramach działalności SK PCK przygotowali spektakl z okazji "Dnia Talentów".


 • 30 marca odbyła się wycieczka do Bóbrki i Krosna. Brali w niej udział uczniowie pracujący      w kole naukowym "Chcemy latać..." i należący do SK PCK.


 • Przewodnicząca SK PCK razem z pozostałymi uczestnikami wycieczki wzięła udział w akcji "Cała Polska sadzi drzewa z Radiem ZET". Dąb Radia ZET rośnie już w  Krośnie. Na zdjęciu Kinga i dziennikarz Radia ZET - Kamil Nosel.Dęby przywiezione z Krosna rosną już w ogrodach uczestników wycieczki.

 
"Idzie luty - szykuj buty"- SK PCK PDF Drukuj Email
Wpisany przez A.Miazga   
poniedziałek, 06 marca 2017 07:23
 • Zima w tym roku daje się we znaki dlatego dbamy o ptaki będące w otoczeniu naszej szkoły, uzupełniając zapasy w karmnikach, wieszając słoninę.

 

 

 • Przychodzimy z pomocą osobom potrzebującym  naszego wsparcia. W dzień Świętego Walentego odwiedziliśmy panią Krystynę ofiarując Jej serca gotowe nieść naszą radość oraz pomoc.

 

 • Z Samorządem Uczniowskim  zorganizowaliśmy ,,Pocztę Walentynkową" i dyskotekę karnawałową.

 

 • Zgodnie z hasłem - ,,Zdrowe ciało - zdrowy umysł" uczniowie klasy VI a wykonali i zaprezentowali plakat propagujący zdrowe odżywianie.

 

 
Co ciekawego w SK PCK w miesiącu styczniu? PDF Drukuj Email
Wpisany przez R.I.   
środa, 01 lutego 2017 11:14

Przystąpiliśmy do konkursu "Pola Nadziei 2017" zorganizowanego przez Dębickie Hospicjum Domowe im. Jana Pawła II. Przypomnieliśmy zasady BHP na feriach. Pomagaliśmy osobom potrzebującym. Zawiesiliśmy na drzewach słoninkę i karmniki dla ptaków, w których pokarm uzupełniany jest systematycznie. Przeprowadziliśmy prelekcję pod tytułem "Pierwsza pomoc zimą".

 
Co robiliśmy w grudniu... PDF Drukuj Email
Wpisany przez R.I.   
środa, 04 stycznia 2017 12:58
 • W ramach Światowych Dni Walki z AIDS na godzinie wychowawczej wygłoszona została prelekcja. Uczniowie wykonali plakaty związane z tym tematem.

 

 • 6 grudnia SK PCK i SU zorganizowali szkolne Mikołajki. W dniu Świętego Mikołaja, Członkowie SK PCK odwiedzili osoby samotne, obdarowali je prezentami, a przede wszystkim szczodrym sercem. Wykonali kartki świąteczne przeznaczone dla podopiecznych ZOL - Budy. W tę akcję szczególnie zaangażowała się klasa II B SP z Wych. P. Karoliną Wyziną i VI B z Wych. P. Haliną Sobuś. Smakołyki, które zostały zgromadzone podczas "Świątecznej zbiórki słodyczy" uatrakcyjniły bożonarodzeniowe podarki dla osób potrzebujących.

 • Pamięcią otoczeni zostali zmarli Działacze Solidarności, na grobach których zapłonęły znicze.

 

 • W tygodniu przedświątecznym Członkowie SK PCK odwiedzili osoby samotne i podopiecznych ZOLu. Łamiąc się opłatkiem składali życzenia świąteczne, śpiewali kolędy, obdarowywali prezentami. Największą radość sprawiła ich obecność i poświęcony czas.

 
Jesień w SK PCK PDF Drukuj Email
Wpisany przez R.I.   
wtorek, 06 grudnia 2016 07:53
 • W październiku razem z Kadrą Pedagogiczną świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Uwieńczeniem tego wydarzenia była uroczysta Akademia przygotowana przez członków SK PCK.

 • W ramach Światowego Dnia Walki z Głodem przeprowadziliśmy akcję "Podziel się kanapką".

 

 • W listopadzie pracowaliśmy na cmentarzu. Naszym głównym celem było uporządkowanie zapomnianych grobów. Po zrealizowaniu zadania, zapaliliśmy znicze i objęliśmy zmarłych modlitwą.

 

 • Zbliżająca zima jest szczególnie trudna dla osób starszych i samotnych. Właśnie dlatego pospieszyliśmy z pomocą do Pani Krysi. Do naszych prac należało grabienie liści wokół domu, wykonanie płotku zabezpieczającego liście, które ocieplają fundament budynku, przyniesienie drewna na opał.

Pani Krysia podziękowała za naszą pomoc uśmiechem. W trakcie pracy obdarowywała nas  dobrym słowem i smacznymi łakociami. Nasze działania są kontynuacją wieloletniej współpracy, którą nadal będziemy pielęgnować.

 

 

 • Trwa akcja zbierania słodyczy, z których przygotowane zostaną świąteczne podarunki dla potrzebujących dzieci. Oprócz tego zachęciliśmy społeczność szkolną do wykonania kartek Bożonarodzeniowych. Zostaną nimi obdarowane osoby samotne.
 
Wybory zarządu SK PCK PDF Drukuj Email
Wpisany przez R.I.   
niedziela, 04 grudnia 2016 16:49

Miesiąc wrzesień, mimo iż jest pierwszym w czasie roku szkolnego, w SK PCK obfitował w ciekawe wydarzenia. Najważniejsze z nich to wybory zarządu SK PCK oraz przyjęcie nowych członków.

1. Zatwierdziliśmy zarząd SK PCK w składzie:

 • Przewodnicząca - Kinga Kędzior,
 • Z-ca - Gabriela Ferenc ,
 • Skarbnik - Aleksandra Tyksińska, Izabela Kania.

 

od lewej: Gabrysia, Kinga, Ola, Iza

 

2. Wprowadziliśmy w nasze struktury nowych członków. Witamy Was w gronie Wolontariuszy Szkolnego Koła PCK w Brzeźnicy.

 

od lewej:

góra - Bartek, Eliza, Gabrysia, Violetta

dół - Gabrysia, Emilka, Oliwka

od lewej: Wanessa, Weronika, Julka

 
Szkolne Koło PCK w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Brzeźnicy PDF Drukuj Email
Wpisany przez R.I.   
niedziela, 04 grudnia 2016 16:25

 

Działalność PCK opiera się na zasadach:

 • dobrowolności,
 • humanitaryzmu,
 • aktywności,
 • spontanicznym udziale młodzieży w życiu szkoły, na rzecz społeczności lokalnej.

Praca w SK PCK rozbudza poczucie odpowiedzialności za podejmowane decyzje oraz chęć pomocy drugiemu człowiekowi. Motywuje do działań, które skutkują dobrem ogółu oraz odgrywa ważną rolę w procesie kształtowania postawy moralnej wśród młodych ludzi. Praca wpływa na rozwój altruizmu. Zadania stawiane przed członkami SK PCK stwarzają sposobność do formowania postaw i wartości, które ułatwiają im podejmowanie decyzji mających znaczenie dla obecnego i przyszłego życia:

 

 


Solenizanci

Wczoraj : Juliusza Lukasza
Dzisiaj : Pelagii Piotra
Jutro : Ireny Jana

EFS

Pracownie komputerowe w szkole współfinansowane przez

Polecamy

MEN

KO

OKE

Gmina Dębica

Scholaris

Interklasa

PCEN

sieciaki

ARISS

Szkoła uczestniczy w międzynarodowym projekcie edukacyjnym ARISS

Szkoła humanitarna

 

 


 


bottom

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Free Joomla Templates, web hosting. Valid XHTML and CSS.

Redaktor strony: Renata Iwasieczko
Administrator techniczny: Hubert Hajduk
All rights reserved

stat4u