top
logo

Nasza matematyka

Być jak Ignacy

Echo "zerówki"

Sponsorem strojów sportowych
dla szkolnego UKS


feed-image Feed Entries

Witamy na stronie Publicznej Szkoły Podstawowej w Brzeźnicy.


KONKURSY:

VII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY
"Święty Jan Paweł II - Znak Duchowej Wolności"

VII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY

III Międzyszkolny Konkurs Astronomiczny


Echo biblioteki


PODKARPACKI KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA PDF Drukuj Email
Wpisany przez A.Kucharska   
czwartek, 26 kwietnia 2018 16:16

"Książki są lekarstwem dla umysłu"

Demokryt

 

 

W naszej szkole odbyły się Szkolne Eliminacje do Podkarpackiego Konkursu Pięknego Czytania. Konkurs organizowany jest przez Polskie Radio Rzeszów oraz Wojewódzką Bibliotekę Pedagogiczną. Cele konkursu to propagowanie czytelnictwa, popularyzacja literatury, doskonalenie umiejętności pięknego czytania, kształtowanie kultury czytelniczej, rozwijanie twórczych talentów. W VII edycji Podkarpackiego Konkursu Pięknego Czytania w Rzeszowie naszą szkołę reprezentowały uczennice :

Joanna Żak kl. III b SP - kategoria I-III SP

Oliwia Wicher kl. VI a SP - kategoria IV-VII SP

Uczennice zostały wybrane w Szkolnych Eliminacjach do Podkarpackiego Konkursu Pięknego Czytania spośród 25 uczestników szkolnego konkursu. Uczniowie z naszej szkoły corocznie będą brać udział w Podkarpackim Konkursie Pięknego Czytania, gdyż czytanie jest czynnością niezwykłą. Rozwija zasób słownictwa, poszerza wiedzę ogólną, dostarcza właściwych wzorców osobowych, ćwiczy pamięć, uwagę i koncentrację.

 
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa - co zakupić do szkolnej biblioteki? PDF Drukuj Email
Wpisany przez R.I.   
czwartek, 22 marca 2018 20:20

 

Nasza szkoła zakwalifikowała się do realizacji projektu Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa. Celem programu jest rozwijanie zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych. Projekt ma również za zadanie wzmocnienie potencjału i roli bibliotek szkolnych, a także uatrakcyjnienie księgozbiorów bibliotek szkolnych poprzez zakup nowości wydawniczych i lektur szkolnych. Na realizację celów programowych szkoła otrzymała dofinansowanie w wysokości 15.000 zł.

Literatura odgrywa ważną rolę w życiu człowieka. Rozwija wyobraźnię, pamięć, uwagę, wzbogaca język, pozwala przeżyć niezwykłe przygody. Pomaga również w pokonywaniu codziennych trudności i kształtowaniu charakteru. Dzięki takim akcjom, jak projekt realizowany przez naszą szkołę, wszystkie płynące korzyści z kontaktu z książką mogą stać się Waszym udziałem. Dlatego chcemy zasięgnąć opinii uczniów, rodziców i nauczycieli w kwestii wyboru książek do biblioteki. Swoje konkretne propozycje (autor, tytuł książki) można zgłaszać bezpośrednio do biblioteki szkolnej lub drogą elektroniczną na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Za wszystkie propozycje z góry dziękujemy!

 
PIERWSZA WIZYTA PIERWSZOKLASISTÓW W BIBLIOTECE SZKOLNEJ PDF Drukuj Email
Wpisany przez A.Kucharska   
czwartek, 22 marca 2018 20:04

"Dziecko, które czyta stanie się dorosłym, który myśli."

 

 

W Bibliotece Szkolnej  odbyła się uroczysta lekcja dla pierwszoklasistów. Dzieci  zapoznały się z zasadami korzystania z Biblioteki Szkolnej,  po raz pierwszy wypożyczyły książkę, a także otrzymały zakładki książkowe. Uświadomiły sobie konieczność poszanowania wypożyczonych książek, poznały rolę zakładek, a także różnicę między księgarnią  i biblioteką.  A przede wszystkim dowiedziały się, że czytanie jest niezwykłe, bo rozwija pamięć, uwagę, koncentrację, wzbogaca zasób słownictwa i wiedzę ogólną.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 12

Solenizanci

Wczoraj : Juliusza Lukasza
Dzisiaj : Pelagii Piotra
Jutro : Ireny Jana

EFS

Pracownie komputerowe w szkole współfinansowane przez

Polecamy

MEN

KO

OKE

Gmina Dębica

Scholaris

Interklasa

PCEN

sieciaki

ARISS

Szkoła uczestniczy w międzynarodowym projekcie edukacyjnym ARISS

Szkoła humanitarna

 

 


 


bottom

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Free Joomla Templates, web hosting. Valid XHTML and CSS.

Redaktor strony: Renata Iwasieczko
Administrator techniczny: Hubert Hajduk
All rights reserved

stat4u