top
logo

Nasza matematyka

Być jak Ignacy

Echo "zerówki"

Sponsorem strojów sportowych
dla szkolnego UKS


feed-image Feed Entries

Witamy na stronie Publicznej Szkoły Podstawowej w Brzeźnicy.


KONKURSY:

VII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY
"Święty Jan Paweł II - Znak Duchowej Wolności"

VI MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY

III Międzyszkolny Konkurs Astronomiczny


Echo biblioteki


"CZYTANIE ŁĄCZY POKOLENIA" TRADYCJE ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA DAWNIEJ I DZIŚ PDF Drukuj Email
Wpisany przez A.Kucharska   
poniedziałek, 18 grudnia 2017 12:41

 

W  grudniu 2017 r. już po raz czwarty w Oddziałach Przedszkolnych oraz klasach I - III Publicznej Szkoły Podstawowej  zrealizowano cykl warsztatów czytelniczych pod hasłem "CZYTANIE ŁĄCZY POKOLENIA". W każdej klasie świąteczne bajki z książki pt. ?Skarbiec na Boże Narodzenie? czytali zaproszeni goście: babcie, dziadkowie, mamy, wnukowie. Spotkania miały na celu wzbogacić wśród dzieci wiedzę na temat tradycji Świąt Bożego Narodzenia, kształtować prawidłowe postawy i zachowania wobec innych ludzi, a w szczególności chorych, starszych, samotnych. Podczas warsztatów dzieci przygotowywały świąteczne kartki oraz upominki dla ludzi potrzebujących wsparcia. Ozdabiały pierniczki, malowały gipsowe figurki dzieciątka Jezus, wykonywały ozdoby świąteczne.

Zaproszeni goście sprawili, że spotkania miały niezwykły klimat i wspaniałą atmosferę. Po przeczytaniu bajek opowiadali o czasach, gdy sami byli dziećmi. Mówili o zwyczajach Świąt Bożego Narodzenia. Z sentymentem wspominali między innymi ręcznie robione ozdoby na choinkę, płonące na niej prawdziwe świece, spożywanie wieczerzy wigilijnej ze wspólnej miski, wspólne kolędowanie, sypanie w domach owsa na szczęście.  Dzięki tym opowiadaniom dzieci dowiedziały się, jak świętowano dawniej. Uświadomiły sobie, że wiele świątecznych tradycji przetrwało do dziś dzięki przekazywaniu ich z pokolenia na pokolenie.

Zajęcia zostały przygotowane przez p. Małgorzatę Siwulę oraz p. A. Kucharską we współpracy w wychowawcami kl. 0-III SP. Spotkania międzypokoleniowe z pewnością będą corocznie kontynuowane w naszej szkole, bo czytanie jest niezwykłe, zwłaszcza, gdy czyta babcia lub dziadziu.

Galeria zdjęć

Więcej…
 
MIKOŁAJKOWO W BIBLIOTECE SZKOLNEJ PDF Drukuj Email
Wpisany przez A.Kucharska   
czwartek, 07 grudnia 2017 12:36

W bibliotece szkolnej  odbywają  cotygodniowe  "Bajkowe warsztaty czytelnicze" dla dzieci z Oddziału Przedszkolnego. Na zajęciach najmłodsi z naszej szkoły słuchają wartościowych utworów z literatury dziecięcej oraz wykonują prace plastyczne tematycznie związane z czytaną bajką. Podczas zajęć poznają wartościowe utwory dla dzieci, rozwijają zasób słownictwa, poszerzają wiedzę ogólną, a także  rozwijają  umiejętności manualne. Poprzez słuchanie czytanych bajek rozwijają koncentrację i wyobraźnię. Na ostatnich  warsztatach czytelniczych dzieci  poznały kilka pięknych bajek o św. Mikołaju z książki pt. "Skarbiec na Boże Narodzenie".

 
W BIBLIOTECE SZKOLNEJ CZYTAMY O WARTOŚCIACH PDF Drukuj Email
Wpisany przez R.I.   
wtorek, 05 grudnia 2017 10:06

W bibliotece szkolnej Publicznej Szkoły Podstawowej w Brzeźnicy  odbyły  się warsztaty czytelnicze dla  uczniów  z klas VIIa i VIIb. Uczniowie podczas zajęć wysłuchali fragmentów książki zatytułowanej "Gorzka czekolada". Jest to zbiór  opowiadań dla nastolatków, o tym, co w życiu najważniejsze: o przyjaźni, szacunku, sprawiedliwości, odwadze, wolności, optymizmie, życzliwości, pokojowym nastawieniu do świata.

 


Autorami piętnastu opowiadań  są laureaci Konkursu Literackiego im. Astrid Lindgren, organizowanego przez Fundację ABC XXI Cała Polska czyta dzieciom. Książka znakomicie napisana, świetnie zilustrowana śmieszy i wzrusza, rozczula i skłania do refleksji, prowokuje do sporów i dyskusji.
Na pewno nie jeden nastolatek będzie identyfikował się z bohaterami ?Gorzkiej czekolady? ? Kacprem, któremu tak trudno zdobyć się na odwagę, nastoletnią właścicielką psa Kufla, której życie będzie o wiele prostsze, gdy przestanie notorycznie kłamać. A także Jackiem i Marcinem, którzy zupełnie inaczej oceniają, co to szczęście, a co pech.
Warsztaty czytelnicze miały na celu uświadomienie dzieciom roli książki w ich życiu. Każda dobra lektura może być, jak drogowskaz.  Dobrze jest poczytać, co inni zrobiliby na naszym miejscu, albo jakie konsekwencje stały się udziałem osoby, która zrobiła dokładnie to samo, co i my zamierzamy. Ulec presji środowiska, czy pozostać sobą? Co wybrać? Jak postępować? Co jest dobre, a czego lepiej unikać? Książka "Gorzka czekolada" odpowiada na wiele pytań, nurtujących młodego człowieka, dlatego będziemy często do niej wracać podczas zajęć czytelniczych z uczniami klas starszych Szkoły Podstawowej.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 11

Solenizanci

Wczoraj : Roberta Eleonory
Dzisiaj : Marty Małgorzaty
Jutro : Romany Damiana

EFS

Pracownie komputerowe w szkole współfinansowane przez

Polecamy

MEN

KO

OKE

Gmina Dębica

Scholaris

Interklasa

PCEN

sieciaki

ARISS

Szkoła uczestniczy w międzynarodowym projekcie edukacyjnym ARISS

Szkoła humanitarna

 

 


 


bottom

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Free Joomla Templates, web hosting. Valid XHTML and CSS.

Redaktor strony: Renata Iwasieczko
Administrator techniczny: Hubert Hajduk
All rights reserved

stat4u